Image result for ‫فلش ادوب پلیر‬‎

،CMotion Guide

از Motion Guide به عنوان خطوط راهنما استفاده ميشود. براي اعمال Motionهاي مختلف ابتدا باید يك خط راهنما كه شيء بر روي آن حركت ميكند را ايجاد كرده و سپس انيميشن را بر روي آن سوار كنيم.

شروع كار :

1- ايجاد خط راهنما : ابتدا بايد در لایه و فريم مورد نظر خط راهنما را رسم نمود. براي مثال ميخواهيم خطی به سكل زیر رسم كنيم كه يك توپ به همين حالت از روي آن حركت كند.
نكته :

بعلت اینكه خط راهنما در Movie یكی از اجزاء اصلی نیست ، در Motion Guide قابل مشاهده نمی باشد .

اول بايد بر روي گزينه Add Motion Guide كليك كرده تا يك Layer مخصوص ايجاد شده و در همان Layer در فريم اول يا فريم مورد نظر خط راهنما را ترسيم كنيم. هنگامي كه خط ترسيم گشت حال يك Layer جديد ايجاد ميكنيم و انميشن شيء خود را بر روي آن Layer ايجاد ميكنيم خود Flash به صورت پيش فرض از مركز شيء براي Guide استفاده ميكند ( از ابتدا تا انتها ) حال Ctrl + Enter را فشار دهيد و Flash را مشاهده كنيد. به حالت زير ميباشد. ( خط راهنما منحني ميباشد. )

آوردن عكس در محيط Flash

در بسياري از Movie ها، به عكس و تصاوير احتیاج پيدا ميكنيم. نرم افزار Flash اين امكان را به ما ميدهد كه بتوانيم از تصاوير با قالبهاي متفاوت نيز استفاده كنيم.

طريقه آوردن عكس در Flash

اول از منوي File گزينه Import را انتخاب كرده هنگامي كه اين گزينه را انتخاب كردید پنجره ای باز ميشود كه مسير عكس مورد نظر را مي خواهد. با آوردن مسير عكس و انتخاب آن دكمه Open را فشار داده و عكس مورد نظر به محيط Work Space انتقال مي يابد.
نكته :

توسط اين گزينه نيز ميتوان فايلهاي .gif متحرك را به داخل Movie آورد. ولي در Flash هر قسمت فايل .gif متحرك به يك فريم تبدیل می شود .در اینجا Frame ها آماده نمايش در Movie می باشند. 

منبع : سارا شریف زاده |آمورش فلش (3)
برچسب ها : راهنما ,flash ,guide ,ايجاد ,movie ,layer ,motion guide ,ايجاد ميكنيم ,فريم مورد